Tuesday, May 12, 2009

Yoğun günler... Busy Days

Son günler babam için oldukça yoğun geçti. Bir sürü ziyaretçisi vardı. Ayrıca EEG olayı makinedeki aksaklıklar nedeniyle yılan hikayesine döndü. Biliyorum hepiniz EEG sonuçlarını merak ediyorsunuz. EEG, ilk ölçümlerden daha iyi, ancak çok yüksek bir beyin faaliyeti göstermiyor. Açıkçası babamın klinik durumundaki gözle görülür gelişmelerden dolayı yanlız biz değil, tüm doktorları vekat hemşileri, ve tabii Şule Hanım, daha iyi bir sonuç istiyorduk. Ancak sabırlı olmamız gereken bir süreç. Doktor Boyacıyan, klinik durumdaki iyileşmelerin EEG'ye yansımasının 1,2-2 ay sürebileceğini söylüyor. Bu yüzden sabırlı olmamız gerekiyor. 

Tabii ki EEG'de daha iyi bir şeyler görmek istiyorduk, belki biraz kendimizi 'gaza getirdik'. Ama Beşinci katta babamla her gün ilgilenen doktorumuz Müjdat Babahan 'Klinik durumuda gözle görülür bir iyileşme' olduğunu, bunun yanlız bizlerin değil hemşire ve doktorların da gözlemi olduğunu hatırlatıyor. Yani sabır...

Dad has been pretty busy over the last few weeks, with a lot of visitors that we will talk about. The whole EEG thing turned into quite a saga because the machine kept breaking down. But all of you probably are dying to know the results. EEG shows that his brain activity is more than the initial measurements in January and February, but it remains low. 

To be perfectly honest, we were all expecting a miracle from this. For some reason, the improvement in his actual situation led us to increase our expectations. And not just us, the nurses, doctors, and Sule Hanim have all been hoping and thinking the EEG results would be higher. But alas, we need to be more patient and give him time to recover at his pace. 

Dr. Boyaciyan says that clinical improvements can take 1,5 to 2 months to show on EEG. Let's hope that will be the case and the next one will look better. In any case, as Dr Mujdat Babahan reminded us today, the improvement in his state is not something that is just observed by us. Other doctors or nurses are also thinking he is better. So we just need a little patience...   

5 comments:

 1. Improvement is improvement. Every journey starts with a single step..

  ReplyDelete
 2. I am sure your eyes and instincts are better than an EEG - and so hope so

  ReplyDelete
 3. One can only hope that his progress will be steady and that there will be good news soon. I wish you all patient courage.

  ReplyDelete
 4. Sevgili Defne Aslı Figen,
  Blog'da birkac gündür yeni bir katkının olmayışı aslında haberlerinizi aldığım halde bir durgunluk oluşturdu. Çünkü bu alanı hayata geçirdiğinizden beri büyük bir istekle sabah akşam aramak, izlemek ve birşeyleri paylaşmak ihtiyacı duyuyor insan. Sanırım bu ihtiyacı halisi seven herkes duyuyor.Bu yüzden blogu hareketli tutmanın hepimizin görevi olduğunu düsünüyorum. Haberleşelim paylaşalım hatırlayalım ve ileriye doğru düşünelim. Bu ona da iyi gelecektir. Doktorların söyledikleri iyi şeyler. Sabırlı olalım.

  ReplyDelete
 5. Thank you everyone for writing back.... You are absolutely right- progress is progress is progress. We got a little down for about 48 hours this week but we are back in business-- blogging...

  ReplyDelete